آواز مارکتینگ

روش‌های جذب فالوئر بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

جذب فالوئر

امروزه کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام استفاده نکند. در حال حاضر، اینستاگرام به‌عنوان پرچمدار شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از کشور‌ها فعالیت دارد. همین موضوع باعث شده تا جذب فالوئر در این شبکه اجتماعی به دغدغه مهم بسیاری از افراد و کسب و کار‌ها تبدیل شود.

در گذشته بعضی افراد سعی داشتند با خرید فالوئر فیک بتوانند افراد را به سمت خود جذب کنند؛ در حالی که به مرور برای بسیاری از ما روشن شد که این روش، کسب و کار را به نابودی می‌کشاند.

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با بهترین راه‌های جذب فالوئر در اینستاگرام و برخی از شبکه‌های اجتماعی آشنا کنیم.

1. پروفایل خود را ایجاد و تکمیل کنید

یکی از روش‌های جذب فالوئر در شبکه‌های اجتماعی مختلف این است که پروفایلی جامع برای خود بسازید و آن را سفارشی‌سازی کنید. افراد برای این که بخواهند شما را دنبال کنند، باید بدانند شما چه کسی هستید و در این فضا چه فعالیتی دارید. در واقع پروفایل شما مانند ویترین مغازه است و اگر ویترین شما جذاب نباشد، مشتری‌ها به سمت شما نمی‌آیند.

بعضی از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بخشی تحت عنوان بیو در اختیار کاربران‌شان قرار می‌دهند که در واقع به فالوئر‌ها و بازدیدکنندگان پیج شما می‌گوید شما چه کسی هستید و کسب و کار شما در چه حوزه‌ای است. شما در این قسمت می‌توانید لینک‌های مهم نظیر لینک شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل واتساپ یا لینک وب‌سایت خود را نیز قرار دهید.

اینستاگرام مارکتینگ چیست و اصول بازاریابی در اینستاگرام چگونه است؟

2. به‌طور مداوم تولید محتوا کنید

یکی از بهترین راه‌های جذب فالوئر این است که شما به‌طور دائم در حال تولید محتوا باشید. برای این کار بهتر است از یک تقویم محتوایی منظم و هدفمند استفاده کنید. داشتن چنین تقویمی در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا تعامل بهتری با مخاطبان خود داشته باشید و الگوریتم اینستاگرام هم پست‌های شما را نزدیک به بالای فید فالوئرهای‌تان نشان می‌دهد.

آن دسته از کسب و کار‌هایی که روال منظمی برای پست‌گذاری دارند، نتایج خیلی بهتری از شبکه‌های اجتماعی می‌گیرند. البته فراموش نکنید که در اینجا کیفیت به اندازه کمیت اهمیت دارد و محتوای شما باید با خواسته و نیاز مخاطب‌تان همراستا باشد.

3. از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ‌ها نقش بسیاری مهمی در بیشتر دیده شدن پست‌های شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌ویژه اینستاگرام دارند. در واقع استفاده صحیح از هشتگ‌ها به رشد کسب و کار شما کمک شایانی می‌کند. استفاده مستمر از هشتگ‌ها در انتشار پست‌ها باعث جذب فالوئر پیج اینستاگرام شما می‌شود؛ چرا که اینستاگرام به‌تازگی قابلیت فالو کردن هشتگ‌ها را هم به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. شما می‌توانید ایده‌های هشتگ را از رقبا یا اکانت‌های مشابه تقلید کنید؛ اما در نهایت، بهتر است گروه‌هایی از هشتگ‌های خود را ایجاد کنید که به حساب خاص شما مربوط می‌شوند.

روش‌های جذب فالوئر

4. با پیج‌هایی که در حوزه کسب و کاری شما هستند، ارتباط برقرار کنید

یکی از بهترین کار‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید انجام دهید، این است که با افراد یا کسب و کار‌هایی که در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند، تعامل داشته باشید. معمولا شما به‌طور طبیعی با این افراد در اینستاگرام مواجه می‌شوید و نیاز ندارید زمان زیادی را صرف پیدا کردن آن‌ها کنید.

زمانی که با پیج‌هایی که موضوع کاری‌شان با شما یکی است تعامل داشته باشید، شانس این را پیدا خواهید کرد که در لیست Suggestion آن‌ها قرار بگیرید و این هم باعث جذب فالوئر به صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

5. مسابقه برگزار کنید

برگزاری و مدیریت مسابقات اینستاگرامی یکی دیگر از روش‌هایی است که به منظور افزایش فالوئر می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شما با برگزاری این مسابقات، علاوه بر این که مخاطبان خود را سرگرم می‌کنید، تعامل پیج خود را نیز افزایش می‌دهید. این موضوع باعث بیشتر دیده شدن صفحه شما می‌شود که در ادامه جذب مخاطب بیشتر را برای شما به همراه خواهد داشت.

نکته‌ای که در این مسابقات باید به آن توجه داشته باشید، این است که سعی کنید حتما شرکت‌کنندگان در مسابقه را دعوت به انجام دادن کاری کنید. برای مثال، مخاطبان خود را تشویق کنید تا دوستان خود را در قسمت نظرات تگ و صفحه شما را دنبال کنند.

6. از کیفیت محتوای خود، پیش از انتشار اطمینان حاصل کنید

اینستاگرام برخی قابلیت‌های ویرایش اولیه عکس را دارد؛ اما اغلب اوقات آن‌ها برای ایجاد یک تصویر واقعا عالی نیستند. در این باره پیشنهاد می‌کنیم که حتما از برنامه‌های ویرایش عکس استفاده کنید.

همچنین، بخش متنی یا کپشن را باید طوری بنویسید که برای شما جذب فالوئر به همراه داشته باشد. کپشن‌های خود را با نام افراد مشهور یا برندها ترکیب کنید. این کار یک راه عالی برای ارتباط و احساس نزدیکی با نام تجاری فالوئرها و یکی از راهکارهای افزایش فالوئر اینستاگرام شماست.

7. در پیج‌های مرتبط تبلیغ کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای جذب فالوئر واقعی اینستاگرام این است که در پیج‌های مرتبط با حوزه کاری‌تان تبلیغ کنید. سعی کنید پیج‌های مرتبط با حوزه کاری خود را از طریق جستجو بر اساس عنوان کاری یا هشتگ‌ها پیدا کنید و در صورت مناسب بودن صفحه، شرایط تبلیغات را از آن‌ها جویا شوید. سعی کنید برای تبلیغات با پیج‌های مرتبطی که تا الان تبلیغات زیادی انجام نداده‌اند، وارد مذاکره شوید.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

8. نتایج صفحه خود را بررسی کنید

بسیار مهم است که بعد از هر بار پست یا استوری گذاشتن، نتایج آن را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید آیا آن محتوا جذب فالوئری را برای شما به همراه داشته است یا خیر. در واقع شما می‌توانید بر اساس این نتایج به دست آمده، از درستی استراتژی خود اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز، آن را تغییر دهید. یکی از ساده‌ترین راهکارها برای تحلیل پیج اینستاگرام، استفاده از بخش Insights اینستاگرام به‌صورت رایگان است.

9. مخاطبان‌تان را وارد گفتگو و تعامل کنید

اگر واقعاً می‌خواهید فالوئرهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، باید مخاطبان خود را درگیر یک گفتگو کنید. ممکن است مخاطبان شما به هر دلیلی، بی‌تفاوت از کنار پست شما بگذرند. این وظیفه شماست که بتوانید مخاطب را با محتوای خود درگیر کنید.

اگر فرصتی برای تعامل با یک فالوئر بالقوه دارید، باید از آن استفاده کنید. فرصت‌های تعامل را خودتان ایجاد کنید. برای مثال، از استیکرهای اینستاگرام مانند باکس سوالات و نظرسنجی در استوری اینستاگرام استفاده و رابطه خود را با مخاطب حفظ کنید.

10. از الگوریتم‌ها پیروی کنید

هر کدام از شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، الگوریتم‌های مخصوص به خود را دارند و شما تنها با پیروی از این الگوریتم‌هاست که می‌توانید به رشد صفحه و کسب و کار خود کمک کنید. برای مثال، در الگوریتم‌های اینستاگرام آمده که نباید از فالوئر فیک استفاده کرد. همچنین، بیش از حد از هشتگ‌های نامرتبط در پست‌های خود استفاده نکنید.

به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید جذب فالوئر داشته باشید، نباید در محیط اینستاگرام فعالیت غیرواقعی داشته باشید و باید کاملا طبیعی رفتار کنید.

بهترین راه‌های جذب فالوئر

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا ده مورد از روش‌های جذب فالوئر را به‌صورت مختصر و مفید برای‌تان توضیح دهیم. در نظر داشته باشید که برخی از این نکات علاوه بر اینستاگرام، برای سایر شبکه‌های اجتماعی نیز قابل استفاده است. این نکته را هم یادآور شویم که برای هر کسب‌وکاری، روش‌های خاصی جواب می‌دهد. شما می‌توانید تمام روش‌ها را بسنجید و بهترین آن‌ها را که برای شما مناسب‌تر است، برگزینید و در استراتژی خود بگنجانید.

اگر به دنبال دریافت خدمات سوشال مدیا هستید، آژانس آواز مارکتینگ می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای ارتباط بیشتر با ما کافی‌ست با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

سوشال مدیا چیست و چه تفاوتی با سوشال نتورک دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *