آواز مارکتینگ

سوشال مدیا

فعالیت در سوشال مدیا یکی از گزینه‌های مهم و اساسی برای کسب و کارها به شمار می‌رود. شاید در گذشته حضور در چنین فضایی برای تمامی کسب و کارها لازم شمرده نمی‌شد؛ اما امروزه با تنوع چنین پلتفرم‌هایی در حوزه‌های مختلف می‌توان فضای مناسب هر کسب و کار را یافت.

بدون شک تمام مجموعه‌ها، توانایی یا نیروهای لازم برای حضور در سوشال مدیا را نخواهند داشت؛ اما روش‌ها دیگری وجود دارد که بتوانند به این مهم دست پیدا کنند. برون‌سپاری و دریافت خدمات سوشال مدیا از بهترین روش‌های حضور است. از آنجا که سوشال مدیا شامل فضاهایی مانند اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین، توئیتر و… است که در کنار آن‌‌ها پیام‌رسان‌ها هم حضور دارند و هر کدام اصول، قواعد و الگوریتم‌های خاص خود را دارند، باید افرادی متخصص در هر کدام از این حوزه‌ها فعالیت داشته باشند.

استفاده از خدمات سوشال مدیا، برای مثال اینستاگرام مارکتینگ، در راستای موفقیت کسب و کارها بسیار مفید است. البته باید توجه داشت که این فعالیت‌ها براساس اصول و قواعد حرفه‌ای انجام بگیرد تا آثار مثبت بسیاری برای تعامل، آگاهی از برند و فروش کسب و کارها به همراه داشته باشد. 
سوشال مدیا

تعیین نیازمندی‌ها و اهداف

سوشال مدیا

شناخت مخاطب و پرسونا

سوشال مدیا

تعیین استراتژی سوشال

سوشال مدیا

تقویم محتوا

سوشال مدیا

تولید محتوا

سوشال مدیا

گزارش‌گیری و تحلیل

هر کسب و کاری با توجه به شرایط کاری و بازار حاضر در آن، نیازمندی‌هایی دارد. تیم سوشال مدیای آواز، با توجه به خواسته‌ها و نیازمندی‌های هر کسب و کار، اهدافی را مشخص می‌کند تا برای دستابی به آن‌ها گام بردارد. در این مسیر، پیش از انجام کارهای دیگر، شناخت مخاطب و طراحی پرسونای مخاطب اهمیت بالایی دارد. همچنین، بررسی رقبا یکی دیگر از کارهای مهمی است که باید انجام شود.

در ادامه، تعیین استراتژی حضور در فضای مجازی و انتخاب پلتفرم‌های متناسب با کسب و کار و مخاطب، عملی است که باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود. بدون شک انتخاب فضای انتشار درست برای ارائه خدمات سوشال مدیا کاری است که رابطه مستقیم با موفقیت در این حوزه دارد.

داشتن تقویم سوشال مدیا از دیگر کارهایی به شمار می‌رود که تیم آواز برای آن اهمیت بالایی قائل است؛ چراکه انتشار محتوا براساس تاریخ و ساعت از پیش تعیین شده می‌تواند بسیار مفید باشد. استفاده از ابزارهای تخصصی گزارش‌گیری سوشال مدیا و بررسی روزانه نتایج به دست آمده، بهترین شرایط را برای بازنگری در استراتژی‌های تعیین شده، قالب‌های محتوای سوشال مدیا و زمان‌بندی انتشار محتوا ایجاد می‌کند.