آواز مارکتینگ

سئو خارجی چیست و چه میزان بر روی رتبه سایت تاثیر گذار است؟

سئو خارجی

سئو خارجی از مهم‌ترین فاکتورهای دنیای سئو به حساب می‌آید که با یک استراتژی صحیح، دنیای یک کسب‌و کار را زیر‌و‌رو می‌کند. توجه به این فاکتور، منجر به جذب مخاطب و آشنایی آن‌ها با محصولات و خدمات یک برند می‌شود.

در اهمیت سئو می‌توان گفت که در صورت نبود آن، تمام کسب‌و‌کار اینترنتی زیر سوال خواهد رفت و جایگاه خود را در گوگل از دست خواهد داد. در این راستا، کارشناس یا مدیر سایت از استراتژی‌های سئو داخلی و خارجی کمک می‌گیرد تا رتبه سایت را بهبود دهند.

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی را که با نام سئو آف‌پیج«OffPage SEO» نیز می‌شناسند، به اقداماتی خارج از سایت گفته می‌شود که در راستای بهبود رتبه سایت انجام می‌شود. استراتژی اصولی و رعایت هوشمندانه فاکتورها در کسب بهترین رتبه گوگل تاثیر به‌سزایی دارد. با این حال، تاکید کارشناسان سئو همیشه بر آن است که سئو داخلی و خارجی هم‌زمان بر روی سایت صورت گیرد.

هدف از انجام این کار، افزایش بازدید و رتبه سایت است که با کمک تبلیغ در سایت‌های معتبر و گرفتن لینک از سوی آن‌ها و دیگر شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود. در دنیای سئو به این کار لینک‌گذاری خارجی گفته می‌شود که مبحث غیرقابل انکاری برای کسب‌و‌کارها به حساب می‌آید. از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که در خارج از سایت صورت می‌گیرد، می‌توان به لینک‌گذاری، استراتژی‌های شبکه اجتماعی و بازاریابی اشاره کرد.

سئو داخلی و خارجی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

با توجه به نام‌ این اصطلاحات مشخص است که سئو داخلی فعالیت‌های داخلی و سئو خارجی فعالیت‌های خارجی سایت را در بر می‌گیرد؛ اما این فعالیت‌ها تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

سئو داخلی

به فعالیت‌های درون سایت اشاره دارد که با بهینه‌سازی کلمات کلیدی،لینک‌گذاری داخلی، کدنویسی، سئو محتوا و ساختار سایت انجام می‌گیرد.سئو داخلی، که به سئو پایه نیز معروف است،ارتباط مستقیمی با چگالی کلمات و متاتگ‌ها دارد که در دستیابی به نتایج برتر گوگل تاثیر بسزایی دارد. در نهایت می‌توان گفت که کارشناس سئو خود آن را تحت کنترل دارد.

سئو چیست و چرا سئو سایت اهمیت زیادی دارد؟

سئو خارجی

به فعالیت‌هایی مانند بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ اشاره دارد که با کمک لینک‌سازی خارجی اعتبار سایت را افزایش می‌دهد.از آن‌جا که کنترل این فعالیت‌ها از اختیار کارشناس سئو خارج است، در انتخاب سایت‌ها و اینفلوئنسرها نهایت دقت را داشته باشید.

پس، می‌توان از بندهای بالا این نتیجه را گرفت که این دو مکمل یکدیگر هستند؛ چرا که گوگل برای رتبه‌بندی سایت در ارزیابی صفحات به سئو داخلی و برای اعتبار صفحات آن به سئو خارجی توجه می‌کند.به خاطر داشته باشید برای آن‌که وب‌سایت شما برترین جایگاه را در گوگل داشته باشد، نیاز به حساسیت بیشتری در انجام این کارها دارید.

روش‌های جذب فالوئر بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

مزایای سئو خارجی برای کسب و کارها

الگوریتم‌های گوگل مدام در حال تغییر هستند و این نباید از اعتبار سئو سایت شما کم کند. بنابراین، به سئو خارجی و لینک‌گذاری اهمیت بیشتری بدهید چراکه برای کسب‌و‌کار شما مزایای زیر را به همراه دارد:

 • برندینگ
 • افزایش درآمد
 • افزایش رتبه سایت
 • افزایش رتبه سایت در گوگل
 • ورودی مخاطب از لینک‌ها و شبکه‌های اجتماعی
لینک‌سازی خارجی

استراتژی سئو خارجی

حال نوبت آن است که با استراتژی‌های سئو خارجی آشنا شوید تا به‌خوبی بتوانید آن را بهینه‌سازی کنید. این استراتژی‌ها عبارت‌اند از:

1.لینک‌سازی

شاهرگ حیاتی سئو خارجی، روش‌های لینک‌سازی آن است که منجر به گرفتن بک‌لینک می‌شود. اولین فاکتور در سئو خارج از سایت، بک‌لینک‌های قوی است که برای سایت خود دریافت می‌کنید. گوگل همیشه در کنار محتوا، به بررسی لینک‌های خارجی سایت می‌پردازد تا رتبه و ارزش بهتری به آن بدهد.

به‌صورت کلی، شما می‌توانید از مهم‌ترین روش‌های لینک‌سازی خارجی زیر برای سایت خود بهره ببرید:

الف. لینک‌های طبیعی

لینک‌های طبیعی به لینک‌هایی گفته می‌شوند که بدون دخالت صاحب سایت صورت می‌گیرد. به این معنا که شخصی در وبلاگ خود از تجربیاتش در مورد موضوعی صحبت می‌کند و به سایت شما لینک می‌‌دهد.

ب. لینک‌های ساخته‌شده

لینک‌سازی خارجی از دیگر روش‌های موثر در بخش آف‌پیج محسوب می‌شود که صاحب سایت یا کارشناسان از اینفلوئنسرها و مشتریان خود می‌خواهند تا لینک سایت را در سایت و شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

ج. رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی برای معرفی خدمات و محصولات کسب‌وکارها در سایت‌های خبری معتبر منتشر می‌شود. این کار از بهترین روش‌های تبلیغاتی و برندسازی است که بر مخاطب تاثیر بیشتری می‌گذارد. طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده، در هر رپورتاژ آگهی، می توان 3 بک‌لینک از سایت منتشر‌شده دریافت کرد.

2.استفاده از شبکه‌های اجتماعی

از بهترین کارهایی که می‌توان برای سئو خارجی سایت انجام داد، لینک‌سازی بین سایت و شبکه‌های اجتماعی است. این کار با این هدف انجام می‌شود که کاربران مطالب سایت شما را در شبکه‌های اجتماعی‌شان به اشتراک بگذارند. حتی می‌توان برعکس این کار را هم انجام داد؛ مطالب از طریق شبکه‌های اجتماعی خودتان یا دیگران به سایت شما هدایت شوند.

اینستاگرام مارکتینگ چیست و اصول بازاریابی در اینستاگرام چگونه است؟

3.کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یکی از روش‌های قدیمی بازاریابی است که شما برای سئو آف‌پیج خود می‌توانید آن را به 2 صورت زیر به کار بگیرید:

 • با گذاشتن کامنت و قرار دادن لینک در سایت دیگران منجر به افزایش بازدید سایت خود می‌شوید. همچنین، این احتمال وجود دارد که با توجه به کیفیت کامنت قرار داده‌شده در سایت، نویسنده سایت و خوانندگان کامنت‌‌ها در نوشته‌های خود به شما لینک دهند.
 • دیگران را با روش‌های مختلف تشویق به گذاشتن کامنت در سایت خود کنید.

4.نوشتن محتوای باکیفیت

مهم‌ترین نکته در دریافت لینک از دیگر سایت‌‌ها، وجود محتواهای سئو شده است، که هرچه باکیفیت‌تر باشند، ارزش و اعتبار سایت شما افزایش در نظر گوگل افزایش پیدا می‌کند.

5.ارتباط با اینفلوئنسرها

تاثیرگذاری اینفلوئنسرها در برندینگ و خرید محصولات بر کسی پوشیده نیست. بنابراین، می‌توان اذعان  داشت که یکی از بهترین فاکتورها در سئو خارجی به حساب می‌آید. با این حال، اگر با کمک اینفلوئنسرها به دنبال لینک‌‌سازی خارجی هستید، از نوفالو بودن تمامی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

6.ایجاد کمپین‌‌های تبلیغاتی

کمپین‌های تبلیغاتی به دیده شدن محتواهای صفحات سایت شما کمک می‌‌کنند و به آن ارزش و اعتبار می‌بخشند. به همین منظور، نیاز است که افراد و اینفلوئنسرهای مربوط به حوزه کاری خود را پیدا کنید تا در این راه به شما کمک کنند.

شما با ارسال پیامک و ایمیل به آن‌ها می‌توانید از میزان علاقه‌مندی‌ آن‌ها به اشتراک‌گذاری مطالب و لینک‌ها در سایت و شبکه‌های اجتماعی‌شان اطمینان حاصل کنید. 

کمپین دیجیتال چیست و معرفی انواع کمپین دیجیتال

7.استفاده از ویديو

این روزها با توجه به اهمیت محتوای ویدیویی در فضای مجازی، شاهد انواع آن در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستیم. پس، بهتر آن است که با بررسی کسب‌و‌کار و نیازهای مخاطب‌تان محتوای ویدیویی مناسبی استفاده کنید.

با تولید محتواهای ویدیویی و قرار دادن لینک آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و سایت، گوگل به‌راحتی ارزش و اعتبار سایت شما را بررسی می‌کند تا به آن رتبه دهد. برای گرفتن نتیجه بهتر لازم است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • استفاده از کلمات کلیدی
 • تولید فیلم‌های باکیفیت
 • ایجاد صفحاتی با ساختار مناسب برای لینک‌سازی

در ادامه فاکتورهای دیگری را که کارشناسان از آن بهره می‌برند، نام خواهیم برد:

 • بلاگ‌نویسی
 • تولید پادکست
 • دایرکتوری‌های آنلاین
 • اشتراک‌گذاری تصاویر
 • مانیتور کردن بک‌لینک‌های سایت خود
 • و ده‌ها فاکتور دیگر
لینک‌سازی خارجی

هزینه سئو آف پیج

کارشناسان هیچ‌گاه برای دو سایت مختلف نمی‌توانند هزینه یکسانی برآورد کنند؛ چرا که سئو خارجی و بهینه‌سازی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای تخمین هزینه، باید کارشناس به کمک ابزارها بررسی‌هایی را انجام دهد که بتواند قیمت دقیق را بگوید. با این حال، بهتر است بدانید که قیمت آن به موارد زیر بستگی دارد:

 • کیفیت محتوا
 • عمر سایت و دامنه
 • میزان فعالیت رقبا
 • مشاوره و پشتیبانی
 • جایگاه فعلی سایت
 • تعداد کلمات کلیدی
 • میزان رقابت کلمه کلیدی
 • تضمین جایگاه سایت بعد از اتمام قرارداد

با این حال، علاوه بر موارد گفته‌شده، این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که هزینه خرید، گرفتن بک‌لینک و انتشار رپورتاژ آگهی جدا محاسبه می‌شود. هر یک از سایت‌های منتشرکننده، تعرفه‌های مشخصی دارند که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید از پلتفرم‌هایی مانند تریبون استفاده کنید.

معرفی سئو کلاه خاکستری و 8 تکنیک طلایی آن

سخن پایانی

فاکتورهای مختلفی بر اعتبار یک سایت تاثیر می‌گذارند، یکی از مهم‌ترین آن‌ها، سئو خارجی است. تاثیر این بخش به اندازه‌ای است که به‌راحتی در افزایش بازدید سایت، برندینگ و جذب مخاطب اثر دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *