آواز مارکتینگ

انواع کمپین

انواع کمپین

کمپین‌ های تبلیغاتی یکی از اساسی‌ترین عوامل رشد کسب و کارهای تجاری هستند. استفاده از انواع کمپین های تبلیغاتی به شرکت‌های امروزی این امکان را می‌دهد تا بتوانند بر حسب نیاز خود بیشترین فروش را تجربه کنند. استفاده از انواع کمپین باعث جذب مشتریان جدید خواهد شد. این امر برای شرکت‌ها دارای اهمیت است. با توجه به  وجود انواع کمپین‌، انتخاب مناسب‌ترین کمپین کمی با دشواری همراه است. بنابراین، در این مقاله قصد داریم تا به معرفی انواع کمپین‌ های تبلیغاتی برای کسب و کارهای تجاری بپردازیم.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی به‌طور معمول در ارتباط با یک موضوع خاص ارائه می‌شود که به‌صورت هماهنگ برای کسب و  کارهای مختلف قابل اجرا است. وجود انواع کمپین‌ های تبلیغاتی باعث شده است تا شرکت‌های تجاری بتوانند متناسب‌ترین کمپین را انتخاب کنند. در صورتی که بخواهید روند بازاریابی و جذب مشتریان را به بهترین شکل و با هزینه مقرون‌به‌صرفه انجام دهید، بهتر است در کمپین‌‌های تبلیغاتی شرکت کنید.

آشنایی با انواع کمپین های‌ تبلیغاتی

انواع کمپین ‌های تبلیغاتی باعث افزایش آگاهی برند خواهند شد. کسب و کارهای امروزی برای این که بتوانند مخاطبان هدف را به بهترین شکل جذب کنند، نیاز به شناخت انواع شیوه‌های تبلیغاتی دارند. در این بخش به مهم‌ترین کمپین‌‌های تبلیغاتی اشاره خواهیم داشت:

1.کمپین آگاهی از برند

یکی از مهم‌ترین وظایف کمپین‌های تبلیغاتی، افزایش آگاهی از برند در میان مخاطبان است. زمانی که در مورد آگاهی از برند صحبت می‌شود، شرکت‌ها باید بتوانند با ایجاد یک استراتژی مناسب، تبلیغات خود را ارائه دهند. وجود کمپین آگاهی از برند به مشتریان ارزش‌های یک برند را یادآور می‌شود تا برند شرکت را به خاطر بسپارند. یکی از بهترین شرکت‌هایی که توانسته است با استفاده از کمپین آگاهی از برند، برند خود را در میان مخاطبان معرفی کند، دیجی کالا است.

انتخاب استراتژی مناسب در بهره‌گیری از این شیوه تبلیغاتی می‌تواند بسیار موثر باشد و در کوتاه‌مدت برند شما را به مخاطبان هدف معرفی کند.

2.کمپین تغییر نام تجاری

کمپین تغییر نام تجاری یکی از مهم‌ترین انواع کمپین تبلیغاتی است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند. شرکت‌های تجاری همواره از تغییرات استقبال کرده و راهی برای متحول کردن محصولات خود پیدا می‌کنند. راه‌اندازی مجدد محصولات جدید یا معرفی مجموعه از طریق تغییر نام تجاری امکان‌پذیر است. این تلاش شرکت‌ها باعث می‌شود تا مخاطبان توجه بیشتری به کسب و کار یک شرکت داشته باشند.

کمپین دیجیتال چیست و معرفی انواع کمپین دیجیتال

تغییر نام شرکت می‌تواند بسیار جزئی باشد. به‌عنوان مثال، یک شرکت تجاری می‌تواند یک کلمه در نام خود را کم یا زیاد کند. شرکت‌های زیادی از این طریق توانسته‌اند فروش محصولات خود را تا چند برابر افزایش دهند.

3.کمپین تبلیغاتی موتورهای جستجو

شرکت‌ها امروزی با استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو، که با نام SEM شناخته می‌شود، می‌توانند مخاطبان را تحت تاثیر خود قرار دهند. ایده انواع کمپین تبلیغاتی باعث می‌شود تا هر کسب و کاری بر اساس استراتژی تبلیغاتی خود بتواند از یک کمپین هوشمندانه استفاده کند. این شیوه تبلیغاتی به‌عنوان یک راه کلیدی برای هدایت مشتریان بالقوه از طریق موتورهای جستجو به سایت است.کسب و کارهایی که در موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه هستند، می‌توانند به‌صورت موثر از کمپین تبلیغاتی موتورهای جستجو استفاده کنند.

4.کمپین تبلیغات رسانه‌های اجتماعی

به‌کارگیری صحیح رسانه‌های اجتماعی می‌تواند باعث رشد قابل توجهی در کسب و کار شما شود. سوشال مدیا مارکتینگ نام دیگر کمپین تبلیغات رسانه‌های اجتماعی است. از انواع شبکه‌های اجتماعی کاربردی برای استفاده در انواع کمپین تبلیغات می‌توان به تیک تاک، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و… اشاره کرد. به‌عنوان مدیر بازاریابی یک شرکت باید تصمیم بگیرید که در این شبکه‌های اجتماعی قصد دارید چه محتوایی را منتشر کنید. کمپین‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی به دلیل این که برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان در معرض دید قرار گرفته می‌شوند، می‌توانند آگاهی از برند را به دنبال داشته باشند. 

5.کمپین تبلیغاتی محتوای تولیدشده توسط کاربر

در این کمپین تبلیغاتی که با نام UGC شناخته می‌شود، به جای تولید محتوا باید از مخاطبان خود بخواهید که بهترین محتوای تولیدشده را بارگذاری کنند. اگر بتوانید مخاطبان خود را به شکل موثر در این کمپین درگیر کنید، قطعا به فروش بیشتری دست پیدا خواهید کرد. این کمپین مناسب کسانی است که در زمینه فروش محصولات دیجیتال مشغول به فعالیت هستند.

6.کمپین تبلیغاتی روابط عمومی

یکی از انواع کمپین قابل استفاده شرکت‌های تجاری برای جذب مخاطبان بیشتر، کمپین تبلیغاتی روابط عمومی است. در این کمپین برای اطلاع‌رسانی یک رویداد، از شیوه‌های مختلف استفاده می‌شود. در کمپین روابط عمومی، پیام ارسال‌شده به مخاطبان بیشتری منتقل می‌شود که می‌تواند بازدهی قابل قبولی داشته باشد. استراتژی مناسب در این شیوه، استراتژی است که بتواند سر و صدای زیادی به دنبال داشته باشد.

7.کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی محصول

عرضه محصول می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت یک کمپین داشته باشد. با توجه به این که بسیاری از مخاطبان در مورد محصولات شما اطلاعات کافی ندارند، راه‌اندازی این کمپین می‌تواند بسیار موثر و جالب توجه باشد. اگر بخواهید دسترسی مخاطبان خود را به محصولات شرکت افزایش دهید، بهتر است از کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی و معرفی محصول استفاده کنید.

انواع کمپین های تبلیغاتی

8.کمپین تبلیغات ارجاعی

در این کمپین مشتریان با معرفی محصولات و خدمات شما به دیگران، پاداش دریافت می‌کنند. موفقیت این کمپین بسیار محتمل است؛ چرا که پاداش باعث می‌شود تا خریداران بخواهند محصولات و خدمات شما را به دیگران توصیه کنند. ایجاد یک برنامه تبلیغاتی ارجاعی برای تاثیرگذاری بیشتر روی مخاطبان حائز اهمیت است.

9.کمپین تبلیغات شریکی

گاهی اوقات شرکت‌ها به‌صورت مشترک می‌توانند محصولات خود را بهتر به فروش برسانند. کمپین‌های تبلیغات شریکی یک نوع از شیوه تبلیغات است که دو شرکت غیر رقیب، نیروهای خود را به یکدیگر پیوند زده و محصولات را به شکل هدفمند به مخاطبان خود عرضه می‌کنند. موفقیت در این کمپین بستگی به ایده‌های به کار رفته در فروش محصولات و ارائه خدمات دارد.

10.کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسری

این نوع کمپین از جمله انواع کمپین‌های احساسی محسوب می‌شود که می‌تواند روی روحیات مخاطب موثر باشد. به جای اینکه از مشتریان بخواهید تا با ارجاع محصولات‌تان به خانواده و دوستان، جایزه دریافت کنند، از یک اینفلوئنسر بخواهید که محصولات شما را تبلیغ کند. اگر بتوانید یک اینفلوئنسر محبوب را انتخاب کنید، قطعا می‌توانید فروش بیشتری را تجربه کنید.

پرفورمنس مارکتینگ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

11.کمپین تبلیغات سنتی

با وجود اینکه در سال‌های اخیر تبلیغات دیجیتال مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته است، تبلیغات سنتی همچنان پرطرفدار باقی مانده است. با در نظر گرفتن بودجه و هدف خود می‌توانید به شکل سنتی پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبان نمایش دهید.

جمع‌بندی

استفاده از انواع کمپین های تبلیغاتی می‌تواند با جذب مخاطب، فروش شرکت‌های تجاری را به شکل فزاینده‌ای افزایش دهد. با بهره‌گیری صحیح از استراتژی تبلیغاتی، شرکت‌های امروزی قادر خواهند بود تا مخاطبان وفادار خود را پیدا کنند. در میان کمپین‌های معرفی‌شده اگر بخواهید بهترین کمپین را انتخاب کنید، می‌توانید آژانس آواز مارکتینگ مشورت بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *